Biwak na działce. Staś Pętelka
Biwak na działce. Staś Pętelka – niezwykła przygoda pod namiotem

Biwak na działce. Staś Pętelka – niezwykła przygoda pod namiotem

Wydawnictwo Zielona Sowa przedstawiło kolejną opowieść autorstwa Barbary Supeł o rodzinie Pętelków. Tym razem niesamowite przygody czekają na Stasia Pętelkę, który wraz z kolegą przenocuje w namiocie.
Rodzinny wyjazd na działkę
W najnowszej książce Barbary Supeł pod tytułem “Biwak na działce. Staś Pętelka (czy warto?)“, tytułowy bohater wraz ze swoim kolegą i jego rodzicami wyjeżdża na weekend na działkę. Jak zawsze będzie wiele emocji, spora dawka zabawy, ale i…strachu. Staś z kolegą będą nocować pod namiotem zupełnie sami. Z całą pewnością czeka ich dużo radości i śmiechu. Ciekawe tylko, czy grozi im jakieś niebezpieczeństwo? Jedno jest pewne. Para przyjaciół na pewno będzie chciała poradzić sobie ze wszystkim sama, nie prosząc o pomoc starszych. Czeka ich garść nowych doświadczeń.
Książka uczy dzieci 
Czytając “Biwak na działce. Staś Pętelka”, ale i inne tytuły z serii o rodzinie Pętelków łatwo można dostrzec sytuacje, których świadkami, ale i aktorami jesteśmy w prawdziwym życiu. Wiele sytuacji przedstawionych w opowieści, dzieci doświadczają na co dzień. Czytając książkę mogą się uczyć tego, jak rozwiązywać dane problemy, jak sobie radzić ze swoimi słabościami oraz tego, że przyjaźń to jedno z najważniejszych bogactw jakie może posiadać człowiek. “Biwak na działce. Staś Pętelka” uczy dzieci współpracy. Pokazuje, że nie zawsze trzeba radzić sobie w pojedynkę, a zawsze lepiej rozwiązać problem dzieląc się nim z przyjaciółmi.
Oceny czytelników
Przeglądając opinie czytelników, zdecydowana większość na wydźwięk pozytywny. Na forach internetowych ludzie zachwalają niniejszy tytuł. Podkreślają, że książka bardzo zainteresowała ich dzieci. Podczas czytania towarzyszył im uśmiech, radość, zainteresowanie, ciekawość oraz empatia dla bohaterów. Co jeszcze przykuwa uwagę czytelnika? Z całą pewnością ilustracje autorstwa Agaty Łukszy. Niezwykle barwna szata graficzna działa zdecydowanie na plus.
Połączenie ciekawej, wciągającej treści z pięknymi obrazkami stanowi doskonałą pozycję dla dziecięcej biblioteczki.