Biwak na działce. Staś Pętelka
Pierwsze nocowanie w namiocie – strach czy ekscytacja?

Pierwsze nocowanie w namiocie – strach czy ekscytacja?

Bycie kilkulatkiem to niezwykle ciężkie i zajmujące doświadczenie. Codzienne doznania i przeżywanie wielu sytuacji po raz pierwszy sprawia, że dziecko czuje mnóstwo, niekiedy skrajnych emocji. Aby pomóc pociechom lepiej uporządkować uczucia, jakie targają nimi na co dzień, warto sięgnąć po dziecięcą literaturę. Razem z ulubionymi bohaterami łatwiej jest bowiem odnaleźć się w nowych zaskakujących sytuacjach. Barbara Supeł w książce “Biwak na działce. Staś Pętelka” zabiera dzieci w weekendową podróż, podczas której dowiedzą się, jak wygląda nocowanie w namiocie.

Podróż w nieznane razem ze Stasiem Pętelką

“Biwak na działce. Staś Pętelka” to kolejna część serii o sympatycznym chłopcu. W tym przypadku chłopczyk razem z kolegą Ignacym i jego rodzicami spędzają miły weekend na działce. Nie byłoby w tym nic nowego i odkrywczego, gdyby nie fakt, że chłopcy pozostaną całą noc w namiocie. I to całkowicie sami. Kilka najbliższych godzin będzie dla nim czasem nowych, cudownych doświadczeń. Nie da się jednak ukryć, że poza ekscytacją towarzyszy im także lęk bowiem nigdy wcześniej nie byli w takiej sytuacji. Czy odwaga i samodzielność sprawią, że przyjaciołom uda się pokonać strach i będą cieszyć się z nowego doświadczenia?

Pomoc w odkrywaniu i nazywaniu emocji

Seria o przygodach sympatycznego chłopca, jego rodziny i znajomych autorstwa Barbary Supeł to książeczki, które ukazują ważne wydarzenia, jakie mają miejsce w życiu każdego kilkulatka. Oprócz nocowania na działce młody czytelnik wybierze się razem ze Stasiem do lekarza, będzie świadkiem jego przeprowadzki czy oczekiwania na pojawienie się na świecie siostry Jadzi i nowego pupila. Każdej z tej sytuacji towarzyszy szereg różnych emocji, z którymi musi poradzić sobie chłopiec. Wiedza na temat tego, jak ulubiony bohater stawia czoła kolejnym wyzwaniom, pomoże dzieciom odnaleźć się, gdy podobne momenty zdarzą się w ich życiu. Seria o Stasiu sprawia, że dziecko poznaje szereg różnych, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych emocji i uczy się nad nimi panować.