Biwak na działce. Staś Pętelka
Takich książek dla dzieci już się nie pisze

Takich książek dla dzieci już się nie pisze

Dobrze wyważona książka dla dzieci to rzadkość. Rynek dziecięcy przesycony jest powieściami i zbiorami opowiadań, które potrafią zauroczyć małego czytelnika, jak i jego rodziców, jednak przy tym dużo jest książek niskiej jakości. Jak więc wybierać? Jakie kryteria przyjąć w trakcie poszukiwań? Skupić się jedynie na treści merytorycznej i edukacyjnej, a może szukać czegoś, co zapewni przede wszystkim rozrywkę maluchowi. Po pierwsze, nic na siłę. Dziecko powinno z własnej woli sięgnąć po dany tytuł i skończyć go wyłącznie dlatego, że historia je zainteresowała. W innym przypadku maluch zmuszony do czytania może bardzo szybko się do tej czynności zniechęcić, co negatywnie wpłynie na jego proces rozwoju. Jedną z wartych polecenia książek dla dzieci jest Biwak na działce. Staś Pętelka i przyjaciele (Barbara Supeł). To urocza i wartościowa historia dla najmłodszych odbiorców, która uczy i bawi jednocześnie. 

Kim jest Staś Pętelka? 

Staś Pętelka to znana seria książek dla maluchów, która skupia się na przedstawieniu w sposób przystępny tego, co nieznane. I w taki oto sposób dziecko zdobywa wiedzę na temat rzeczy, z którymi przyjdzie zmierzyć mu się w przyszłości. Biwak na działce skupia się, jak możemy się domyślić, na nocowaniu w namiocie. Staś nocuje z rodzicami na działce. Jest jednocześnie podekscytowany, ale i przerażony. Nie wie, czego się spodziewać. W dodatku w nocy słychać z lasu dziwne odgłosy zwierząt. Ale to tylko natura, nie ma się czego bać. Ciekawość malucha zwycięża i ten decyduje się na przełamanie lęku i odkrywanie nowych, a zarazem pięknych doświadczeń. 

Walka ze strachem

Biwak na działce to mądra, a przy tym wciągająca opowieść o tym, jak ważne jest to, aby od najmłodszych lat uczyć się, jak przełamywać swoje lęki. Bo odwaga zazwyczaj prowadzi nas w dobrym kierunku. W przyszłości żałować będziemy głównie tego, czego nie zrobiliśmy, a nie to, co zrobiliśmy, zdają się mówić do małych czytelników autorki. Dla kogo jest więc seria o Stasiu Pętelce? Dla wszystkich rodziców, którym zależy na tym, aby zaszczepić w dzieciach ciekawość do świata i ludzi.